• wyślij zapytanie   
  • rady dla rodziców   
  • galeria   
  • 1% na dofinansowanie wyjazdów uboższych dzieci
Duszniki Zdrj Duszniki Zdrj na mapie
Duszniki Zdrój położone są w Kotlinie Kłodzkiej, na styku Gór Stołowych i Bystrzyckich. Bogactwem naturalnym Dusznik są lecznicze wody mineralne eksploatowane obecnie z pięciu źródeł. Na początku XIX w było to popularne i znane niemal w całej Europie uzdrowisko, przebywał tu wówczas na krótkiej kuracji szesnastoletni Fryderyk Chopin, udzielając charytatywnych koncertów. Na pamiątkę tego wydarzenia, w Dusznikach odbywają się Międzynarodowe Festiwale Chopinowskie, a wiele zakątków miasta nosi imię słynnego kompozytora. Jest tu park zdrojowy z zabytkowymi budynkami oraz licznymi gatunkami drzew, gdzie dzieciom z pewnością spodoba się kolorowa fontanna i duże, drewniane rzeźby kasztana, żołędzia oraz szyszek sosny i świerka. Atrakcją miejscowości jest zabytkowy młyn papierniczy, w którym znajduje się obecnie Muzeum Papiernictwa. Wokół Dusznik znajdują się szlaki turystyczne, którymi wybierzemy się na ciekawe wycieczki w góry.

Zakwaterowanie:
Oferujemy pobyt w ośrodku położonym w samym sercu Dusznik - w sąsiedztwie Parku Zdrojowego, zaledwie 100 m od Pijalni Wód Mineralnych. Pokoje 1,2,3,4 - osobowe z łazienkami.

Wycieczka:
W trakcie zielonej szkoły oferujemy wycieczkę do Parku Narodowego Gór Stołowych, gdzie przejdziemy przez rezerwat Błędne Skały - malowniczy labirynt, pełen szczelin i zaułków, powstały w wyniku procesów wietrzeniowych i erozyjnych. Wiele skał ma tu własną nazwę, a miejsce emanuje pozytywną energią i w niezwykły sposób działa na wyobraźnię dzieci. Pojedziemy również do Kudowy Zdroju - uzdrowiska z okazałą pijalnią i parkiem zdrojowym, pełnym rodzimych i egzotycznych gatunków roślin. Zależnie od preferencji uczestników, odwiedzimy też słynną Kaplicę Czaszek w Czermnej lub pozostaniemy w Kudowie Zdroju i zwiedzimy Muzeum Zabawek.
Kotlina Kłodzka, to miejsce pełne ciekawych miejsc, istnieje więc możliwość zorganizowania innego wariantu jednodniowej wycieczki - w takim przypadku prosimy jednak o wcześniejszą informację - już na etapie przygotowywania oferty cenowej.

 W Dusznikach realizujemy program dla każdej grupy wiekowej.
Przykładowy program dla klas IV-VI SP


Dzień 1
Przyjazd do ośrodka, podział pokoi, rozpakowanie.
Obiad
Gry integrujące z prowadzącymi (wybrane zajęcia: „Węzeł”, „Widelec”, „Kto jest kim”, „Jestem mistrzem…”), przygotowanie wizytówek. Rozmowa na temat oczekiwań uczniów. Ustalenie reguł Bardzo Zielonej Szkoły dotyczących bezpieczeństwa, zachowania, uczestnictwa w zajęciach, założeniem jest aby zachowanie uczestników w trakcie wycieczki było proekologiczne i prozdrowotne. Wspólne spisanie lub narysowanie regulaminu w trakcie burzy mózgów. Zwiedzanie najbliższej okolicy, rozpoznanie terenu.
Kolacja
Warsztat „Jak Eko poznał Lansa”- o stylu życia.

Dzień 2
Śniadanie
Zwiedzanie Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju, spacer po mieście i parku zdrojowym - rozpoznawanie gatunków drzew i pomiar wieku drzew, zabawy „Budowanie drzewa” oraz „Znajdź wśród drzew swego przyjaciela”, karta pracy „Drzewa i krzewy”, historia uzdrowiska, znani ludzie związani z miejscowością.
Obiad
Warsztaty czerpania papieru.
Kolacja
Dyskoteka

Dzień 3
Śniadanie + prowiant
Wycieczka autokarowa do Kaplicy Czaszek w Czeremnej, Parku Narodowego Gór Stołowych (rezerwat Błędne Skały) oraz do Kudowy Zdroju - zwiedzanie parku zdrojowego z licznymi pomnikami przyrody oraz palmami i kaktusami.
Późniejszy obiad
Informacje na temat form ochrony przyrody. Zabawa „Park Narodowy Liliputów” – budowanie przez dzieci parku i prezentacja dokonań grup. Spokojne zajęcia w terenie np.: „Naturalny warsztat tkacki”, „Malowanie naturalnymi barwnikami”, „Chustki – naturalne obrazy”, „Naturalne mobile”, „Siedzisko”, „ Spacer wielkiej uważności”.
Ognisko

Dzień 4
Śniadanie
Piesza wycieczka w okolicach Dusznik - miejsce dostosowane do kondycji i predyspozycji grupy oraz pogody. W trakcie wycieczki wybrane zajęcia terenowe i obserwacje przyrodnicze, np.: "Leśny koktajl zapachów", "Poszukiwanie skarbów", „Naturalne obrazy”, „Wypalanie traw”, „Roślinne zgadywanki”, „Mapa dźwięków”.
Obiad
Zajęcia dotyczące zwierząt. Gra „Zwierzęta z różnych stron świata” - o zwierzętach zagrożonych wyginięciem i przyczynach wymierania gatunków (dla klas VI)/ Zwierzyniec - warsztat metodą Green Drama, którego celem jest poszerzenie wiedzy o sposobie życia rodzimych gatunków zwierząt oraz uwrażliwienie dzieci na los dzikich zwierząt w Polsce (dla klas IV-V). Jeśli wystarczy czasu zabawy ruchowe „Zwierzęta i zasoby”, „Nietoperz i ćma”, „Zając i lisy”.
Kolacja
Zabawy na świeżym powietrzu np.: „Niedźwiedź i myszka”, „Spinacze”, „Dracula”, „Skarb wróżek”, „Papier, nożyce, kamień”, „Chusteczka”, „Piłka wiedzy”.

Dzień 5
Śniadanie
Pakowanie, sprzątanie w pokojach. Ewaluacja przez zabawę: "Koszyczek szczerości" oraz "Alfabet Dusznik". Wręczenie dyplomów "Młodego ekologa" i ślubowanie ekologiczne na podstawie Zielonego Kodeksu Młodego Ekologa.
Obiad
Wyjazd z ośrodka
Nasze strony:    ODE "Źródła" | Natura 2000 | Zieleń miejska | Zmiany klimatu | Zwierzęta | Edukacja globalna | Zabawy podwórkowe | Ekozorientowani