Bardzo Zielone Szkoły

Rady dla rodziców

Drodzy Rodzice!

Szkolna wycieczka to wspaniała przygoda dla dzieci i czas kiedy mogą wykazać się swoją samodzielnością. Kilkudniowy wyjazd na zieloną szkołą będzie świetnym testem przed dłuższym wakacyjnym wyjazdem na kolonie. Jest to zwykle trudny czas dla rodziców (szczególnie tych dzieci, które rzadko się z mamą i tatą rozstają). Chcemy tutaj Państwa uspokoić, dzieci jadą na wycieczkę ze swoimi przyjaciółmi i kolegami z klasy, znajdują się pod fachową opieką swojego wychowawcy oraz opiekunów i doświadczonych trenerów edukacji ekologicznej. Z pewnością wrócą z wycieczki zadowolone i pełne wrażeń. Dzieciom oczywiście zdarza się tęsknić za rodzicami, ale staramy się tak zorganizować czas zajęciami i zabawami, by na tęsknotę nie było go zbyt dużo.

Wyjazd na zieloną szkołę jest zawsze dużym wydarzeniem i warto się do niego porządnie przygotować. Poniżej prezentujemy zestaw porad, które pozwolą rodzicom łatwiej przeżyć okres rozłąki z dzieckiem, a dzieciom łatwiej odnaleźć się w nowej sytuacji.

Przygotowania

Pakowanie

Kieszonkowe i cenne przedmioty

Podróż

Autokar

Kontakt z dzieckiem i nauczycielem

Co dzieci powinny zabrać na wycieczkę:

Mogą się przydać:

Nie zabieramy na wycieczkę (lub bierzemy na własną odpowiedzialność):

W przypadku jeśli dziecko zabiera telefon komórkowy prosimy o telefonowanie w ustalonych godzinach, które dziecko poda Państwu w pierwszym dniu pobytu. Ciągłe telefony od rodziców zakłócają prowadzenie zajęć.

W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny z koordynatorką Bardzo Zielonych Szkół pod numerem 42 632 8118 lub 519 326 999